Cesta do ticha.

21. září 2010 v 16:29 | Memphis-san |  Povídky - Original
Černobyl. To slovo ve mě vivolavá zvláštní pocity. A tak sjem je sroloval a vměstnal do tehle kratké povídky.

Po prázdné silnici jde muž, v ruce drží něco jako mobil a neustále sleduje cestu před sebou. Na sobě má dlouhý, hnědý kabát, černé triko, černé kalhoty a těžké armádní boty. Je mladý, ale jeho oči jsou chladné. Před sebou vidí panelové domy. Většina z nich vypadá normálně, v oknech visí prádlo a jiná jsou otevřená. Mladík se podívá na stěnu domu, na které je rusky psáno: S Leninem a Stranou v čele ke světlým komunistickým zítřkům. Ten mladík prochází městem duchů. Prochází Pripjatí. "Tohle město vypadá jako by ho opustili včera. A přitom je to skoro 24 let." Jde dál a sleduje okolí.Přístroj v ruce hlásí různá čísla. Prochází kolem prázdných domů a do jednoho vstoupí. Dveře výtahu jsou otevřeny a navždy otevřeny zůstanou. Po prázdných chodbách se roznáší ozvěnou jeho kroky. Občas šlápne na kousek skla nebo dřeva. Vybledlé obrázky a odchlíplé tapety vyvolávají atmosféru strachu a smutku. Nepříjemný chlad se rozlévá jeho tělem.
"Proč mám takový strach, když tu nikdo není. Nikdo tu není. A nikdy už nebude." vchází do bytu s klavírem s klavírem, na který nesmí sáhnout i když sám umělcem je.
"Proč jsem přišel? Sem do mrtvého města? Abych hledal inspiraci." mluví nahlas, aby slyšel alespoň svůj hlas neboť ticho v tom městě je ohlušující. Vychází na prázdnou ulici, po které vítr honí prach. Rozejde se dál, směrem ke školce.
Ve školce jsou rozházené hračky a plynové masky. "Tohle je jak z hororu ale ten chlad." zběsile se ohlíží za sebe "Proč mám pocit, že mě někdo neustále sleduje?" vychází ven a nejdřív jde pomalu pak, ale začne klusat a nakonec běží jako o život.
Vojáci u strážnice ho sledují.
"Další co nevydržel." řekne první a zapálí si cigaretu.
"Ale vydržel déle než ostatní." namítne druhý a společně dál sledují, jak se k nim mladík blíží poté proběhne kolem nich a řítí se dál po asfaltové silnici do neznáma.
"Nikdo to tu moc dlouho nevydrží. Všichni nakonec kvůli tomu tichu utečou…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neko Neko | 20. listopadu 2010 v 17:06 | Reagovat

wow.....asi bych taky zdrhala závratnou rychlostí....napsané je to perfektně smekám

2 Nioru(Nikol) Nioru(Nikol) | 8. dubna 2011 v 23:17 | Reagovat

sice nechápu o co se jedná ale i tak je to úžasné...jak to dokážeš tak dobře napsat...je to...pro to ani nemám slov...ale asi mi to budeš muset vážně vysvětlit :)skvělé!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama