Hon-Pokračovaní

21. září 2010 v 16:21 | Memphis-san |  Povídky - Inspirované
Pokračovaní Honu. (přestavá mě bavit psat slovo pokračovaní)

Dasu se uklidnil a popadl dech. Zazvonil telefon.
"Jsem velmi potěšen, že nejste mrtvý. Teď vám dam k telefonu Hisako abyste věřil, že není mrtvá." Fantom se odmlčel a v pozadí byl slyšet nějaký hluk.
"Dasu." Ozvala se vyděšeně Hisako. "Prosím, přijď za mnou, jsem v…" Hovor byl vypnut.
"Sakra. Ten hluk. Už sem ho slyšel." Začal přemýšlet a vydal se od trosek domu.
Přešel ulici a nad ním proletělo letadlo.
"No ano. Letiště."Zastavil taxíka a rozjel se na letiště. Po cestě zavolal policii, aby přijeli.
*Letiště*
Dasu prošel kolem hangáru a zastavil se u jediného, který nebyl otevřený. Otevřel postraní dveře a vešel. Uprostřed seděla na židli svázaná Hisako. Dasu vtáhl nůž a přešel podél zdi, když ho oslepilo světlo.
"Jste lepší detektiv, než jsem předpokládal. Bohužel vaše kariera zde končí." Ze stínu vyšel muž s keramickou maskou zakrývající polovinu obličeje.
"Kdo jsi? A proč jdeš po mně?" Dasu si zaclonil oči před světlem.
"Ty mě nepoznáváš? Opravdu? Zapomněl jsi na mě? Ty si mi zničil život a karieru. Byl sem soukromý detektiv, ale ty si všechny případy vyřešil a já jsem začal strádat. Nakonec to došlo tak daleko, že když sem dostal typ na útok bombou, v zoufalství sem se tam vydal." Rozvykládá se fantom.
Dasu si ho prohledl a vzpomněl si.
"Ano už vím. Ty jsi byl ten, co zapříčinil výbuch té bomby. Policie a já jsme vyjednávali s teroristy. Už to vypadalo, že se vzdají, když si tam vletěl ty a všechno pokazil. Oni odpálili bombu a ta zabyla dva policisty." 
Dasu, přešel blíž a vytáhl nůž.

Fantom přešel k Hisako a vzal si ji jako živý štít.
"Odhod ten nůž, nebo tady té krásné holčičce udělám díru do hlavy." Mířil jí na spánek pistolí. Dasu poslechl a odhodil nůž.
"Libí se mi, že posloucháš. Ted, pojď ke mně." Pustil Hisako a dál mířil na Dasua. Ten se pomalu vydal k němu.

Najednou se ozvala rána a do skladu vrazili policisté. Fantom začal střílet po autech a Dasu vyrazil proti němu. Vyrazil mu pistoli z ruky, ale Fantom ho skolil a vyběhl směrem k letištní ploše, kde byla vzducholoď.
Dasu sebral pistoli a vyběhl za ním. Policisté mezitím pomohli Hisako. Dasu běžel za Fantomem a ten zatím nastartoval motory a vznesl se, se vzducholodí k obloze. Dasu chytil kotvicí lano a začal šplhat ke kabině.
Dasu vylezl nahoru a pomalu se plížil kabinou až k Fantomovi. Chtěl ho praštit, ale Fantom byl rychlejší a odhodil ho na sedačky.
"Myslíš si, že o tobě nevím? Teď to ukončíme." Fantom vytáhl další pistoli a vystřelil. Kulka Dasua zasáhla do ramene a on spadl za sedačky.
"Vylez, ať to můžeme ukončit." Dasu vytáhl vlastní pistoli a vystřelil po Fantomovi. Kulka ho jen škrábla, ale fantom vytáhl odpalovací zařízení.
"Odhoď tu pistoli, nebo cela vzducholoď vyletí do povětří." Fantom nasadil samolibý usměv.
"To neuděláš. Pak bys zemřel taky." Dasu zkoušel získat čas.
"Opravdu?" Fantom zmačkl tlačítko a několik bomb vybuchlo. Ty zničili motory a kormidlo a tlaková vlna rozervala kabinu na cary. Zbila jen podlaha a několik stěn. Dasu využil otřesu, skočil na Fantoma, vyrazil mu ovládání výbušnin a začal se s ním prát.
Dasu mu uštědřil několik ran do břicha a Fantom upustil pistoli. Dasu po ni skočil, Fantom skočil po něm a ozvaly se výstřely. Fantom se zapotácel, chytil se za břicho, kde mu začaly prosakovat rudé skvrny. Klopýtl a spadl na detonátor. Ozval se výbuch.
Mezi troskami bývalé pilotní kabiny se proháněl vítr. Náhle se trosky pohnuly a z nich vylezl Dasu.

Přešel kolem trosek a zastavil se u mrtvoly Fantoma.
Vedle něj byla bíla maska zakrývající polovinu jeho znetvořeného obličeje.

"Dohrál jsi, fantome." Vydechl a sedl si na Trosky u těla.
Dasu se podíval z oken a zjistil, že míří na město.
"Sakra musím tu věc dostat dolů." Rozběhl se přes trosky, pak vlezl do Vzducholodě. Přešel po úzké lávce a nad ním se klenula potrhaná plachta. Po chvíli našel, co hledal.
Přešel k ventilu a trochu s ním otočil. Vzducholoď začala klesat. Dasu otočil ještě trochu a skrz roztrhanou plachtu bylo vidět, jak se přibližuje les. Dasu se chytil několika lan a obvázal se, aby se připravil na náraz.
Nejdřív vzducholoď zlomila špičky stromů, ale poté dopadla. Váha toho kolosu drtila vzrostlé stromy jako sirky a ocelová konstrukce se začala kroutit jako plast nad ohněm. Když se vzducholoď zastavila Dasu se vyhrabal ze svého vázání a vyskočil dost velkou dírou, co vznikla v trupu ven a utíkal jako o život od vzducholodi.
Za chvíli byli nad ním helikoptéry a pak přišli policisté a lékaři aby ho ošetřili a odvezli. Dasu uviděl Hisako rozběhl se k ní a objal ji.
"Už je to za námi." Usmál se a nechal se odvézt do nemocnice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dennys Dennys | E-mail | Web | 24. listopadu 2011 v 20:56 | Reagovat

Prý: Už mě nebaví psát pokračování :D to mě fakt pobavilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama