Silent Hill - Temnota v nás

21. září 2010 v 16:12 | Memphis-san |  Povídky - Inspirované
Povídka na motivy Silent Hillu. Nic moc horor sem psal prvně :)


Klasické letní ráno v novinách. Všude shon a spěch. Jedna dívka oblečená v zelených kalhotách a krátkém tričku prochází mezi řadami stolů a jde do jedné kanceláře. Zaklepe,  jak se ozve vyzvaní, vejde. "Ahoj Lis, prosím posaď se." Mile vypadající šedesátník s holou hlavou, ale mrožím knírem jí ukázal na křeslo před stolem. Lis uposlechla a posadila se.


" Co se děje? Voláš mě tak naléhavě." Podivila se dívka. "Ano, Lis, já vím, že to není pěkné, ale mám pro tebe práci. Říká ti něco jméno Silent Hill?" Dívka se na něj podívala.


"Jistě před 20 lety se tam stala nehoda a to město skoro celé shořelo. Poté bylo město znovu vybudováno. Proč, děje se něco?" muž se posunul v křesle a hodil na stůl několik výstřižků z novin. "Ztrácejí se tam lidi a v noci tam prý straší. Já vím, zní to blbě, a vím, že nejsme žádný bulvár, ale mohla by ses na to podívat?"

  Lis si vezme výstřižky a přečte si je. "Mám to brát jako dovolenou v práci?" "Ber to jak chceš, Lis, ale podívej se na to." Muž se usměje. "Dobře." Lis vstala a odešla. 

*O několik hodin později cesta do Silent Hillu*

Auto jede po silnici. Lis si pro jistotu kontroluje výbavu. "Baterka, foťák, diktafon. Jo, mám všechno." Lis se podívala zpátky na silnici, aby uviděla, jak uprostřed silnice stojí malá dívenka ve školní uniformě. Strhla volant a sjela ze silnice a nabourala do stromu. Když se znovu probrala, rychle vylezla z auta, ale dívenka byla pryč. K tomu se všechno podivně zahalilo mlhou. "Sakra, zavolám policii." Vytáhla telefon, ale nemohla najít signál. 

"Co se děje?" Přešla k vozu a vydala se směrem k Silent Hillu, kde si bude moct zavolat z automatu. Když vešla do města, udivilo ji ticho. "Halo? Je tu někdo?" Zakřičela, ale neozvalo se nic. Když šla dále ulicí, tak před sebou uviděla dívenku, kterou málem zranila. "Halo, jsi v pořádku?" Dívenka se zasmála a začala utíkat. Lis ji následovala, ale když dívka zatočila do uličky a Liz ji následovala, ocitla se ve slepé uličce.

Vykřikla úděsem, protože na zemi bylo něco, co nejspíš v minulosti bylo psem. "Hledáš mě?" Dívčin hlásek se ozval zpoza Lisini zad. Když se otočila, uviděla tu malou dívenku. "Ty jsi hodná. Já to vím. Ty mi dovedeš pomoct." Lisa si k ní dřepla "Kdo jsi? Proč tu nikdo není?" Dívenka se pousmála. " Oni tu jsou. Oni mě nemají rádi. Oni mi ubližují. Ty je ale zastavíš, že jo?" Lis se na ni podívala. "Kdo ti ubližuje?" 

Chtěla ji vzít za ruku, ale dívenka se usmála a rozeběhla se do mlhy. "Stůj." Zakřičela Lisa a rozeběhla se za ní, ale najednou ji obklopila podivná stvoření. Byla oblečena jako zdravotní sestry, ale měla obličej obvázaný obvazy. Jejich pohyby byly trhané a každá v ruce měla nůž nebo trubku a přibližovaly se. Lis se rozeběhla proti jedné, a když se rozmáchla, aby ji praštila, Liz jí podkopla nohy, trubku jí vytrhla, a párkrát ji s ní udeřila do hlavy. 

Zpoza obvazů začala vytékat černá tekutina a tělo té věci se proměnilo na prach. Liz neváhala a podobným způsobem porazila další sestry. Poté se rozhlédla a vydala se ke kostelu. Když vešla dovnitř, tak místo oltáře byl veliký obraz upálení čarodějky a u něj stála shrbená stará žena. 
"Pojď, děvče, už na tebe čekám." Lis přišla k ní. "Jsi jediná, kdo může zastavit řádění
toho démona." Lis se na ni podívala. "Jaký démon?" Žena se přikrčila. "Je to kletba. Než ta čarodějnice uhořela, proklela toto město. Řekla, že za 500 let vstoupí do narozené dívky démon. Ten ovládne město a bude šířit muka pekelná po potomcích jejich vrahů. Ta doba uběhla, ale nepočítala, že než nastane čas, objeví se tu duše z venku."


Žena ukázala seschlou rukou na Lis. "Já? Jak to asi mužů udělat?" Lis ustoupila o krok. "Zastavte tu dívku." Z tašky, kterou má u sebe, vytáhne bílý krystal. "Tohle je Anakor. To dovede z té dívky vytáhnout démona." Dá tu věc Lise a odejde.


Když zavře dveře kostela, ozvou se sirény a město se ocitne ve tmě. Když se znovu rozjasní, Lis se s úlekem opře o stěnu. Celý kostel se změnil. Na stěnách jsou krvavé fleky, na oknech jsou torsa těl, ze kterých kape krev. "Bože co se to stalo?" Vezme trubku. "Mám z toho špatný pocit." Na dveře se ozve bušení…………………… 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dennys Dennys | E-mail | Web | 24. listopadu 2011 v 19:57 | Reagovat

Má to hororový nádech a pokud se jedná o tvou úplně první hororovou povídku, i tak klobou dolů. Gramatické chyby tam máš, to ano, ale na čtivosti to neubírá...
Přesto to má jedno mínus: Tak hezký příběh je tak moc zkrácený a tolik urychlený :)

Ale přesto se vsadím, že až se dostanu k novějším příspěvkům, tak tam bude cítit změna a nabývající zkušenost :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama