Silent Hill - Temnota v nás Díl 2.

21. září 2010 v 16:15 | Memphis-san |  Povídky - Inspirované
Pokračovaní předchozí povídky.

Liz přeběhla k postraním dveřím a když je otevřela, skrz dveře vešla dvoumetrová věc s velkou kovovou pyramidou na hlavě a obrovským mečem na rameni. Když si ta věc všimla Lis, rozběhla se za ní, ale Lis vyběhla ven a utíkala pryč. Na ulici bylo spoustu příšer. 

Některé vypadaly jako psi s dlouhými jazyky, další jako člověk ve svěrací kazajce. "Já už nemůžu." Vzdychla Lis a zabočila do další ulice. Před sebou viděla Základní školu. 

Rozběhla se tím směrem, když se ozvaly sirény, všechno pohltila tma, pak se zase rozjasnilo a okolo bylo zase čisto. Jako by nic z toho, co teď zažila, neexistovalo. "Je to snad zlý sen? Možná, že teď sedím v autě a pomalu umírám. Ne, to je blbost." 

Vydala se ke škole. Ale spíš než škola to vypadá jako vězení. Na oknech mříže, celý objekt je obehnaný vysokým plotem s ostnatým drátem. Instinktivně sevřela trubku a otevřela dveře.

Šedivý vnitřek vstupní haly, oprýskané a odlouplé tapety, vybledlé obrázky na stěnách dávaly tušit, že tato budova nebyla používaná velice dlouho. Lis se podívala na recepci, kde si všimla otevřeného zápisníku. V něm bylo vybledlým písmem napsáno:

Subjekt číslo 2. uzavřen v místnosti 320. Klíč je u vedoucího. 
Prohřešek: Násilný útěk ze školy.
Trest: Třída A nebo třída S. 


Lis si to přečetla a zápisník vzala. Vydala se po schodech nahoru. Když šla kolem třídy, zahledla v ní pohyb, když tam nahlédla, uviděla tu dívku, ale než stačila Lis něco říct, dívenka vešla mimo její zorné pole a zmizela. Liz prohledala lavice a na jedné bylo napsáno: Nenávist. Když ji otevřela, tak tam byla knížka a podle jména patřila dívce Alici. Vrátila knížku na místo a když se otočila, skrz dveře se k ní přibližovala sestra.


Liz neváhala a uskočila jejímu uderu a párkrát ji praštila, dokud ji nezabila.

Liz se rozeběhla chodbou a vešla do kanceláře s nápisem ředitel. Když se podívala na křeslo za stolem, tak zhnuseně ustoupila o pár kroků dozadu. V křesle seděl muž a byl přivázaný k židli ostnatým drátem. Podle toho jak vypadal, byl mrtvý už velice dlouho. Lis k němu přišla a prohlídla si ho. Všimla si že na krku se mu houpe klíč s číslem 320. 

Vzala ten klíč, a když se otočila, aby vyšla, tak se ta mrtvola pohnula. Lis se otočila a uviděla, jak se k ní ten muž blíží a ostnatý drát na svých rukou používá jako bič. 
Lis uhnula jedné raně a taktak uhnula druhé, ale jeden osten ji škubl na tváři. Rozběhla se proti té stvůře a praštila ji trbkou, ta příšera se přehnula a Lis neváhala a trubku jí zarazila do hlavy. "Tady máš šmejde."


Vytáhla trubku a prohledala stůl. Našla v něm pistoli a jeden zásobník. " Jen 12 nábojů. To není moc." Schovala si pistoli a vyšla z kanceláře. "Kudy teď?"

Vydala se chodbou a hledala místnost 320. Ale když došla k posledním dveřím, tak ty měly číslo 319. "Sakra. Ten klíč snad nikam nepasuje?" 

Rozhlédla se kolem a když se otočila za sebe, stála tam ta dívenka a usmívala se. "To, co hledáš, je dole. Ale pozor, oni tě nemají rádi. Oni chtějí mě."

Lis se na ní podívala. "Jmenuješ se Alice?" Dívenka se usmála a přikývla. Začala si zpívat a utekla za roh. Když ji Lis chtěla pronásledovat, tak v chodbě už nebyla.
"Takže dole? Dobře." Sevřela trubku a vydala se do sklepa. Když vešla do dolních pater školy objevila se v kotelně. Začala prozkoumávat stěny, až narazila na malou klíčovou dírku. 

Když do ní dala klíč a otočila, stěna se o kousek vysunula a otevřela se. Uvnitř to vypadalo hrozně. Na podlaze byly kaluže zaschlé krve na stěně visely nástroje na mučení. Uprostřed místnosti bylo lehátko s pouty na ruce a nohy. V rohu byl koš, ve kterém byla zakrvácená dívčí uniforma. Lis se udělalo špatně, ale uklidnila se.


Když vešla, tak si všimla kamery, která byla přímo napojena na videopřehrávač, který fungoval. Lis přešla k televizi a videu a oboje zapnula. Na obrazovce se objevila ta samá místnost, ale byl tam nějaký muž, který zrovna připoutal dívku k lehátku. 

"Alice, víš proč si zde?" Muž na pásce přešel od kamery a donesl bič. Dívenka plakala, ale nemohla se bránit. Lis se odvrátila, ale zvuky, které tam zaznívaly, byly hrozné. 
Když to přestalo a Lis se na to podívala, tělo Alice bylo zakrvácené. Dívenka už neplakala. Jen ztěžka dýchala. Muž přešel ke kameře. 

"Záznam ze dne 28. Prosince 1989. Subjekt: Alice Dawodová. Trest třídy A vykonal ředitel školy Artur Wooden." 
Lis se zatajil dech. "1989? To je před dvaceti lety. Ale tu dívenku sem přece potkala před chvíli na chodbě." 

Lis vstala, a když vyšla ven, uviděla Alici, jak stojí uprostřed kruhu lidí a neví kudy utéct. Mezi nimi byla i ta stará žena, která říkala něco dávným jazykem. Lis k nim přišla, ale všichni byli jako v transu. Alice se třásla strachy a plakala. Lis vytáhla kámen který jí dala ta žena a ten začal zářit.

Alice se vznesla do vzduchu a všichni lidé v okolí nevěděli, co se děje. Ta stará žena se jen usmála a zašeptala. "Výborně, mé dítě. Teď ovládnu sílu samotných bohů." Krystal zazářil a z Alice vyšel ústy černý dým, který přešel do krystalu a ten zčernal. 

Krystal se začal snášet k stařence, ale Lis si uvědomila, co se stalo. Že celou dobu byla jen loutka pro záměry té staré ženy a tak vytáhla pistoli a vystřelila. Náboj zasáhl kámen a ten se rozletěl na kusy. Stará žena zakřičela, když uviděla, jak se kámen rozpadl a vrhla se na Lis. 

Ta neváhala a vystřelila na tu ženu zbytek nábojů a stařenka padla mrtvá k zemi. Najednou se ozvaly sirény a skrz Silent Hill se prohnal proud vzduchu, který smetl mlhu. Lis přiběhla k Alici a opatrně zvedla její bezvládné tělo. Alice otevřela jedno oko a usmála se. "Děkuji." 

Lis se usmála, a když vyšla z nádvoří školy, zastavilo před ní policejní auto. "Kde jste se tu vzali?" Podivila se Lis a koukala na normálně žijící město s údivem. "My? My jsme tu celou dobu. Nejste vy náhodou Lis Romerová? Hledáme vás už víc jak týden. Vaše auto jsme našli a mysleli jsme že jste tady, ale nikdo vás tu neviděl." 

Lis zakroutila hlavou. Můžete se pos…" Podívala se do náruče, kde měla před chvíli Alici, ale ona tam nebyla. "Ano?" Řekl policista. Lis se na něj podívala a zavrtěla hlavou."Ale nic. Chtěla sem se zeptat, jestli vám říká něco jméno Alice Dawodová?" Zeptala se Lis a nasedla do vozidla.


"Alice? Ano už to bude dvacet let. Našli jsme tu dívenku zbičovanou na břehu jezera. Za pár hodin umřela. Poté jsme zatkli ředitele školy, protože on ji zabil. Byl vyznavačem nějaké sekty, či co. Dostal elektrické křeslo." Řekl policista a odvezl Lis k jejímu autu, které bylo bez známek poškození. Lis vystoupila. "Děkuji vám."Nastoupila do auta a odjela z prokletého Sillent Hillu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 neko-love neko-love | 3. června 2011 v 15:17 | Reagovat

huh.....no já nemám slov, nemůžu se ani pořádně nadechnout.....je to neskutečné

2 Dennys Dennys | E-mail | Web | 24. listopadu 2011 v 20:41 | Reagovat

Bylo to vzrušující až u mě nastal onen okamžik jenž říkal: "A co bude dál?! A co bude dál?!" jen mi pak přišlo moc líto toho, jak rychle jsi to utnul...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama