Doctor Who

7. října 2010 v 18:23 | Memphis-san |  Povídky - Inspirované

Tak je to první kapitola. Je to povídka věnovaní k narozeninám mé sestřičce doufam že se bude libit Vicky.


Na budíku začalo zářit červeným písmem 7:00 a budík začal vyřvávat. Z přikrývek vyletěla bledá ruka a ranou pěstí ho poslala do věčných lovišť. Ta ruka patřila drobné černovlasé dívce jménem Andrea.

Andrea byla zvláštní. Drobná hubená dívka s dlouhými černými vlasy a s nepřirozeně bledou pletí. Jinou než černou barvu nenosila a opravdu nesnášela růžovou.
Slezla z postele podívala se na trosky budíku a pak ho hodila do koše. Povzdechla si že bude muset koupit nový a šla do sprchy.

Horká voda jí stékala po vlasech a zadech a splavovala z ní noční mury a chmury které na ní čekají ve škole. Při vzpomínce na školu se zachvěla. Nesnášela ten ustav. Nikdy nebyla oblíbená a to hlavně kvůli tomu že nebyla společenská. Nepila alkohol nekouřila a neměla každou noc jiného chlapa.

No popravdě byla "trapná" podle poměrů dívek ze třídy. Tedy až na oblečení. To co měla v šatníku milovala. A ony ji za to neměli rádi. Říkali ji Drákulova nevěsta nebo se ptaly na otázky typu. "To už je zase Halloween?"

Ignorovala je a to je štvalo. Byla nad věcí. Nikdy neměla přátele co by ji chápali. Oblekla si Triko s a černé kalhoty a těžké boty. Na ruce si navlekla rukavičky a do vlasu sponky s netopýry. Nasadila si sluneční brýle a hodila na sebe kabát až na zem.

Ted byla ve svém živlu. Černá byla její milovaná barva. Popadla tašku a vyšla ven.
Slunce nepříjemně svítilo a Andrea se zamračila i pod brýlemi. nesnášela když ji paprsky svítili do obličeje.

Rozhodla se jít pěšky. Do školy to nebylo daleko a cesta vedla skrz park a kolem starého opuštěného kostela. Všude byl docela velký klid. Bylo sychravo tak jak na podzim bývá a chuchvalce mlhy se přelévaly z jedné strany cesty na druhou.

Prošla parkem a u kostela se zastavila. Všimla si muže v hnědém obleku
jak vchází do kostela. Zaujal vypadal jako nějaký profesor. Šla ke kostelu a když se podívala dovnitř nikdo tam nebyl. Jenom bordel
ohořelý kříž uprostřed toho zmatku. Jiná cesta od tama nebyla. Vešla dovnitř a rozhlédla se. Nikde nikdo nebyl. Boční dveře byly zabarykadovany.

Vyšla ven a prohrabla si vlasy. Musí mít vidiny. Nic jiného ji nenapadalo. Zase se vydala ke škole ale jak byla zamišlena vešla do silnice. Poslední co si pamatuje je skřípění brzd.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 darknesska darknesska | Web | 7. října 2010 v 18:49 | Reagovat

no................. no to je sice pěkné,  že ke gothička a je mi i docela sympatická, ale takhle vlítnout pod kola... :) meme, ty mě vytáčíš! koukej napsat další kousek a ne že to v půlce utneš! to můžu dělat jenom já, rozumněl jsi?
Máš tam sice drobné chybky, ale to už jsem si zvykla přehlížet :D
to, že je to pěkně napsané a skvěle poutavé, ti psát nemusím, to víš :P

2 Nancy Nancy | Web | 27. března 2011 v 20:03 | Reagovat

kebyze stretnem doctora who, vobec by mi nevadilo ze ma zrazilo auto :D
inac dobry uvod, andrea je symposka, idem citat dalej

3 jajafilm jajafilm | Web | 20. února 2012 v 17:38 | Reagovat

Jop, zajímavé...
Jen bych měla už takto ze začátku pár výtek:
1. Je fajn, klidně ať je hlavní hrdinka gotiča, proti tomu nic, ale nemusíš desetkrát psát, jak má ráda černou, stačí to zmínit jednou.
2. Muž s hnědým kabátem, který de do kostela... myslíš, že by tě takovýto člověk zaujal na to, aby jsi šla za ním do kostela? Popřemýšlej nad tím, jak jsou lidi všímaví... nebo spíše oni si všimnou, ale nechají věci plavat, stejně jako modrou policejní budku z 50.let uprostřed náměstí v roce 2012...
3. Ano napínaví konec, kdy jednomu z hrdinů hrozí smrt... je mnohdy zárukou, že čtenář bude číst dál, mnohdy však ne. Některé čtenáře to spíše otráví... zvláště, když to děláš pařát a nikdo ve skutečnosti pak neumře, nebo když čtenář dlouho čeká na pokračování. Skus se naučit to napětí a chuť čtenáři do dalšího dílu dát jiným způsobem, méně nápadným, ale vlastně vtíravějším. :-)
Nop, toť má zatím kritika. Ne nebylo to špatné... Uvidíme jak to bude pokračovat :-)

4 Sharutoka Sharutoka | 25. srpna 2012 v 23:56 | Reagovat

Ve jménu jazyka českého vás všechny proklínám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama