Doctor Who - Nightmere

14. října 2010 v 16:05 | Memphis-san |  Povídky - Inspirované

Tak jo další kapitola. Z puvodního konceptu se vilíhlo tohle. SNad se bude libit"Tak to mě zajímá kde jsme zustali tedka něco nás sem totiž vtahlo.." Doktor otevře dveře od tardis a rozhledne se. TARDIS stojí ve vykachlíčkované chodbě.
" No ne asi nemocnice. Ale nikde žadný personal
trochu zvlaštní."
"No jo ja ale nemocnice neměla nikdy v lasce. An višla za ním.
"Je tu děsivé ticho Doktore." Nervozně
se rozhledla kolem.
"To bude v pořadku jsme v podzemí to bude tím asi se tu moc často nechodí." Vydal se chodbou a pak se na křižovatce rozhledl.

"Hej co tam dělaš." Doctor se rozběhl do chodby za někým.
"Hej počkejte na mě." An se rozeběhla za doktorem. Když ho doběhla uviděla něco děsivého. Spoustu lidí nehibně ležicích na podlaze. Doctor se na ně díval. Z obličeje zmizel jakýkoliv naznak usměvu. Vypadal zamišleně.
"Co se jim….." ani nedořekla větu když na ni Doktor vyštěkl
"Běž zpatky do TARDIS! Hned!" V jeho hlase byla sliššet silná výhružka. An se rači otočila a běžela zpatky. Když zahnula do chodby s TARDIS zarazila se. Stala před ní asi 6 letá holčička v nemocničních šatech. Měla černé vlasy a zelené oči kterýmy pozorovala An.

"Kdopak jsi maličká." An se mile usmala a šla pomalu k ní. Dívenka se taky usmála a pak luskla prsty. An se udělalo nevolno. Zavravorala. Cítila se unavená. Položila se na podlahu a zavřela oči.
Doktor tam přiběhl. Podíval se na An a pak na dívenku. Ta se usmala.
"Co jsi ji udělala a co jsi zač?" Doktor si klekl a začal zjištovat co je s An. Dýchala. Pomalu a hůlubovce jako by spala.

"Ona spí. Jako všichni tady. A jako brzo ty." Divenka znovu luskla prsty a Doktora popadl neuvěřitelný pocit spanku. Ale stačilo se chvili soosustředit a pocit spanku zahnal prič. Dívka se an něj podívala vijeveně. Jako by nechapala co se děje.
"Ty nejsi člověk že?" Dívka se podívala na Doktora a pak se usmala.
"Co je tu k smíchu? Okamžitě ji probud!" Postavil se a podíval se ji do očí.
"Nebo co?"
Předklonila se k němu a drze se mu visela do očí.
"Donutím tě."Doktor vitahl Šroubovák.
"Viděla jsme tvoje vzpomínky. Jsi sám hrozně sám. A jsi tu dlouho. Proto jí bereš sebou. Chvili mi trvalo než sme vše pochopila. Je to spousta vzpomínek. Pane času. Poslední svého mrtvého druhu." Dívka se ušklibla a rozeběhla se pryč.

Doktor se rozeběhl za ní. Zabočil za roh a pak dál utíkal za ní dokud nenarazil na zamčené dveře. Rychle je otevřel zta pomoci šroubovaku a vběhl dovnitř. Ocitlk se na lužkovém oddělení.
"Kde jsi? Nebudu tě nahanět. Probud je všechny a necham tě odejít." Šel chodbou a díval se kolem. Když se proti němu začali hrnout postavy. Byli to pacienti a navštěvnici nemocnice. A všichni spali. Za nimi na druhé straně chodby byla ta dívka.

"Opravdu si mislíte že se vzdám tak skvělých sluhů? Prominte mi doktore ale to opravdu neudělám." Zmizela ve dveřích.
Doktor pevně stiskl šroubovák až mu zbělely klouby. První ze spačů popadl skalpel a začal šermovat proti doktorovi. Doktor se podíval nahoru kde bylo hasicí zařizení. Zamiřil na něj a spustil ho. Po celé nemocnici se spustil alarm a začala šplýchat voda.
Spači se probudili. Divali se kolem anechapali. Byli to lidé ale ani ne chvili po tom doktora popadl za se ten pocit spanku ale tedmnohem silnější. Jen z posledních sil se mu to podařilo překonat ale viužil toho že je na chvili probudil a proběhl mezi nimi za dívkou.
Doběhl až na střechu kde dívka seděla na zemi. Byla unavená a kokala na doktora prosebným pohledem.

"Takže jste mě doběhl Doktore. Asi to nebylo tak těžké." Postavila se a podívala se mu do očí.
"Vzdej se a probud všechny v nemocnici. Pak mužeš žít." Díval se na ni a miřil na ni sonickým šroubovákem.

"Jste to vůbec vy? Ten milosrdný a hodný doktor? Ale ano jste. Ale když se jedná o někoho kdo je vám blízký tak nastoupí emoce. Pravé emoce co skrývate pod slupkou milosrdenství. Strach,bolest nenavist." Šla k němu a on stal s kamenou nehybnou tvaří a miřil na ni.
"Opakuju to naposledy. Probuď všechny v nemocnici a odejdi."
Dívka se zastavila a civěla na doktora.

"Přece byste nezabyl malou holčičku ne?" Doktor o kouske ustoupil. Stal ted na okraji střechy.
"Jenže ty nejsi člověk. Tohle je jen podoba, kterou máš. A ted maš poslední šanci se vzdat."
Dívenka si povzdechla a dala ruce vzhůru.

"Dobře vyhrál jste." Luskla a doktor slišel jak se probouzí jak křičí a jak nadavají že jsou mokří a viděl jak vybíhají ven. Sledoval jě. Dívenka se pousmála ze šatů vlahla nůž a zautočila na doktora. Ten se otočil.
Nůž mu proletěl kolem zad a dívka, která čekala naraz proletěla taky. Přeletěla přes okraj střechy a padala dolů na chodník. Poté bylo slišet jen těžké žuchnutí.
Doktor se podíval přes okraj na tělo dívky.

"Dávám jen jednu šanci." Vratil se k Tardis. An už seděla uvnitř a klepala se zimou.
"Co se stalo. Venku je mokro. A já sme celá promrzlá."
Doktor se na ni podíval a usmál se.
"Počasí v Britanii je nevpočitatelné. Prší i v domech."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Soockie Soockie | 14. října 2010 v 17:50 | Reagovat

Čím dál napínavější a napínavější :-)

2 Jenny Jenny | Web | 16. října 2010 v 13:13 | Reagovat

tohle se mi líbilo  =)

3 Shayla Shayla | Web | 1. dubna 2011 v 18:26 | Reagovat

Ten konec lol :D

4 Wolviecat Wolviecat | Web | 30. září 2011 v 15:52 | Reagovat

Mno... tak jsem si přečetla všechny tři kapitoly. Děvče, chce to ještě hodně psát, protože to fakt není dobrý. I když budu ignorovat tu hromadu gramatických chyb, o které se měla postarat tvoje beta, tak pořád zbývá nepřeberné množství vykloubených vět, nelogičností v zápletce, nesympatická hlavní hrdinka typu Mary Sue a Doktor out of character. A napínavé, jak tvrdí Soockie, to taky není. Takže víc číst a víc psát do šuplíku.

Svoje případné reakce mi když tak piš na moji stránku na Livejournalu.

5 Wolviecat Wolviecat | 30. září 2011 v 16:13 | Reagovat

Teď mi došlo, že to možná nepůjde, pokud nemáš stránku na Livejournalu. Takže promiň.

6 jajafilm jajafilm | Web | 20. února 2012 v 18:26 | Reagovat

Nop, bohužel tak trochu musím souhlasit tady s Wolviecatem. Napínavé to moc nebylo a byla tam spousta gramatických chyb, i když já asi nemám co říkat...
Nicméně hlavní hrdinka An... podle mě Mary Sue není... ano, má pár znaků, Mary Sue, ale není to úžasná dokonalá bohyně, co zachrání Doctora... Tak trochu proč to Mary Sue může zavánět je to, že si sám tato hlavní hrdinka nějaké autobiografické rysy (odhadla bych, že autorka psala o tom, "co by chtěla prožít"... Nemám pravdu? To není moc originální...)
Ano, jinak hodně čti, piš a pro začátek se také drž několika bodů, které jsem ti v minulých komentech vypsala... A pak budeš určitě ještě lepší :-)

7 Jane Jane | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 13:58 | Reagovat

Nesuhlasim s Wolviecat a jajafilm. Kazda poviedka je dobra (az trochu na chybi ale ja na ne moc nekukam, som zazrata do deja)A moc sa mi dej paci. Len tak dalej. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama