Logos Crisis

17. prosince 2010 v 11:00 | Memphis-san |  Povídky - Original
Takže tady je jedna delší povídka. DOpsal sem ji veškole tak prosím omluvte chyby. Nebyly součastí planu.


Kapitola 1. - Logos Corporation


*Jižní Atlantik - Ostrov Lithium.*
*Soukromý Majetek Logos Corporation.*
*Vstupní Přístavní terminál.*

Temná noc se snáší nad ostrovem. Vlny narážejí do příkrých skalisek po kterých se nedá skoro vůbec vylézt. Dlouhá černá loď s nízkým profilem plula kolem. Náhle zahnula k útesům a vplula do vstupu do jeskyně. Uvnitř byl zařízený velký přístav. Vstup do centrálního systému byl dobře chráněn. Ostraha byla vybavena útočným puškami L-36.

Dopravní loď s Označením C3512 přirazila k přístavu. Jeřáb začal vykládat kontejnery a pasažéři začali vistupovat. Každý předložil průkaz a byl zaznamenán příchod. Klasický den na ostrově.
Z reproduktorů se ozval příjemný ženský hlas.
"Žádáme cestující, aby po vstupu na základnu předložili své dokumenty ke kontrole a zapsali se do registračního systému."

Když se prošlo rutiní kontrolou tak bili cestující uvedeni no velké haly s velkoplošnou obrazovkou na jednom konci. Na obrazovce rotovalo logo Společnosti Logos. Po té se ztlumily světla a na obrazovce se oběvila výkoná ředitelka Doktorka Alece Simpson.

"Vitam vás na Lithiu. Vědecko-vojenské bazi na ostrově v Jižním atlantiku. Naše výzkumy se týkají Lečiv, Technologie Osobní obrany, Energetiky z ekologicky čistých zdrojů, archeologie a několika dalších projektů." Na obrazovce se postupně ukazali nějaké obrazky výzkumných laboratoří.

"Právě ted se nachazíte v Administračním centru. Odtud vás podle vašeho zaměření pošlou do jednotlivých častí ostrova. Pokud budete mít otazky obrate se na náš personál s radostí vám vihoví. Děkuji za vaši pozornost." Obrazovka ztmavla a poté na ni začalo opět rotovat logo.

*Pracovna Doktorky Alice Simpson*
"Tu úvodní řeč bychom měli nahrát a pouštět automaticky." Vysoká černovláska kolem 30 seděla za stolem a procházela počítačové záznamy některých projektů. Na obrazovce se objevilo schéma Vodíkového článku poté útočné pušky, nějaké nákresy starého písma ale poté se na obrazovce objevil záznam z kamery.


Na obrazovce byla malá cela jedna postel záchod. Bez oken. Uvnitř seděla dívka. Dlouhé černé vlasy ji zakrývali jedno oko měla na sobě oranžovou kombinézu se znakem společnosti. Seděla na posteli a koukala na protější stěnu.

"Kdo jsi?" Alice klepala tužkou do stolu a hypnotizovala záznam z kamery jako by mohla něco změnit. Záznam pocházel z laboratoří omega na menším ostrově. 

Spojen byl podmořským tunelem. Zařízení Omega sloužilo jako výzkumné středisko pro experimentální technologie.
Experimentální. Alice se musela pousmát, když si vzpomněla, co všechno to jedno slovo obsahuje.

Neviditelnost, psionický výzkum, mutace, ovládaní počasí, laserové technologie a podobné. Ten ostrov je napřed o desítky ne li o stovky let před celým světem. A ta černovlasá dívka je jejich největší úspěch ale také prokletí.

Alice si na obrazovce zobrazila její složku.


Jmeno:
Neznamé
Přijmení:
Neznamé
Kodové označení subjektu:
Zero
Narodnost
Neznamá
Výška:
175 cm
Vaha:
45 Kilo
Věk:
Neznamý (oběvena v roce 1953) Vzhledově 19 let
Schopnosti:
Regenerace, Psionické schopnosti neznamého rozsahu
Stupeň nebezpečnosti:
Kod Černá (extremně nebezpečná)
Přílohy:
1956.mp3
1968.mp3
1998.mp3
2015.avi
Incident 1 (1956).avi
Incident 2 (1968).avi
Rozhovor 1 (1992).avi


Tyto informace jsou vše, co měla Alice k dispozici. Pustila si soubor s označením 1956.
Chvíli bylo slyšet jen praskaní ale nakonec se ozval mužský hlas. Zněl vyčerpaně. V pozadí byl slišet ruch.

"Jmenuji se Doktor Charles Longbow. Vedoucí Vizkumné laboratoře 3. Právě se nam podařilo dostat pod kontrolu subjekt Zero.
Po třech letech klidu a žadných postupů nahle a bez varovaní vibuchla. Doslova. Laboratoř je v troskách. Podařilo se nam zachranit zaznam onoho incidentu. Subjekt zero je pod kontrolou ve své cele a izolaci." Těmito slovy zaznam skončil.
Alic rozklikla Video prvního incidentu. Na obrazovce se spustilstrý zaznam. Digitalní upravy provedly svoje ale stále bylo znat ře je skoro 80 let starý.

Na zaznamu byla laboratoř. Dívka stejna jako ta dnes ležela na stole. Když se k ní přiblížil doktor aby provedl prohlídku něco se stalo. Doktor proletěl přes celou místnost a do jeho těla se začaly zabodavat všechny ostré předměty v místnosti.

Poté je vidět pouze světlo a pak zrnění obrazu. To odešla kamera.
Druhý zaznam z roku 1968 je zajimavější.

"Doktor Malkom Flinch. Dnes mame 3. Listopadu 1968. Subjekt Zero je vklidovém stavu na sedativech neměl by bt problém odebrat další vzorky krve." Chvili je tichio jenom je slišet chuze a cinkaní nastrojů.

"Právě zasouvam jehlu do paže. Subjekt sebou mírně trhl. Tělo stále reaguje na podněty z venku i v tlumeném stavu. Její krev je hustá jako kdyby byla silně dehydratovaná ale přísun tekutin je dvojnásobný než pro normálního člověk……" Je slišet chrčení jako by se někdo dusil a pak se ozve druhý hlas. Je to divčí hlas ale velice chladný a jakoby temný.

"Další doktor…… už je čas? Jaký je rok?" Chvili je slišet chrčení a pak doktor přidušeně promluví.
"Je rok 1968. STRAŽE!" Je slišet jak doktor křičí. Poté se zpustí alarm. V pozadí je nějaký rozhovor ale přes hluk alarmu není slišet. Pak je slišet rozražení dveří. Právě vstoupila Ochranka. A pak střelba. Zaznam je poté přerušen nejspíš dostal zasach zbloudilou střelou.

Zaznam toho incidentu je velmi zvlaštní. Je u složky zero ale zachicuje uplně jiný incident který se stal na ostrově. Nikdo neví ale proč je připojen ke složce Zera.

Je to zaběr z kamery na přístav. Je vidět Nákladní loď. Vypadá to jako nudný zaznam dokud se na lodi neoběví jasné světlo. Poté se kolem lodi objeví bublina a pomalu se rozšiřuje dokud nepohltí lod a kus mola včetně jeřábu .

Chvili to vipadá jako by byla ve skleněné kouli a pak zmizí. Včetně kusu betonového mola a jeřábu. Zustane po ní jen čistý řez skrz vše.voda chvili vipadá že neví co dělat. Když lod zmizela zustala po ní koule ničeho. Voda okamžitě využila volného místa a nalila se do vzniklého kráteru.
Alice si promnula oči. To nebyly normální nehody. A nešli ani nijak vysvětlit. Ona je nadpřirozená bitost. A ta loď tu už nikdo nikdy nenašel.

*Jižní pól Výzkumná stanice Ouroboros Logos Corporation*
Doktor Mat Smith se ohříval u kamen a přejížděl pohledem po radioprůzkumu ledu pod nimi. Nic přiliš zvláštního dokud se na obrazovce v hloubce asi 720 m neoběvila jeskině. Mat okamžitě zastavil obrazovku a vpadal si souřadnice. Poté vihlasil poplach.

Za půlhodiny byla výprava připravena a virazila k místu kde byla podivná jeskině. Když dorazili na místo rozložili vrtak a začali hloubit šachtu. Vrtací hlava se prokusovala vrstvami ledu dokud neprojela skrz stěnu ledové jeskině. Poté tam spustili kameru.

První co Mata udivilo bylo světlo, poté dokonalý kruhový a hladký tvar jeskině a poté loď. Nakladní Lod Společnosti Logos S označením C-3618 "Aurora".

Legendu o Auroře zna každý zaměstnanec Logosu. Prý jednoho dne zničeho nic zmizela i s kusem mola. Mat mislel že to je jen bachorka ale ted se díval na Loď která byla obklopena molem několika kontejnery a jeřábem.
Mat okamžitě zavolal na Ostrov.

*o 12 hodin později*

Kolem úvodního vrtu do ledové jeskyně vyrostl malý tábor a vrt se rozšířil. Byl do něj zpuštěn výtah a dolů začali procházet první vědecké výpravy.

Mat seděl za stolem a procházel snímky, když k němu dorazila Alice.
"Doktore Smithe rada vás poznávám." Alice k němu natáhla ruku a Mat ji stiskl.
"Tohle je úžasné." Mat koukal do fotek ze satelitu na které bylo par modrých a červených skvrn.
"Ono je něco úžasnějšího než objevení Aurory?" Alice se podivila a podívala se na snímky.
"Ano. Vidíte tohle?" Ukázal na fotku kde je jenom tmavá plocha.

"Tohle je ze včerejška. Náš satelit s termokamerou vyfotil tenhle usek. A pak tohle." Ukázal na obrázek na kterém byly jasně patrné červené a oranžové skvrny.

"Stejné místo dnešní ráno. Ta Loď se objevila během dvanácti hodin jakoby od nikud. Skoro 800 metrů pod tvrdým ledem v naprosto dokonalé kouli jako by zmizela včera."

Alice nedělalo příliš mnoho práce si spočítat co to vlastně má před sebou za zázrak.
"Takže ta loď se objevila včera. A je ve stavu, ve kterém by mohla být operativní."
"Doslova doktorko. Když jsme k ní sestoupily motory byly ještě žhavé od poslední zkoušky."

Mat se posadil a nasadil svůj nejširší usměv.
"Ta loď právě přicestovala z roku 1968. Ona cestovala časem"Kapitola 2. -Aurora

Mat spolu s Alice sjížděl k lodi. Vypadala zvláštně. Byla nakloněna na stranu opřená o ledovou stěnu. Měla poškozené stěžně a zkřivený komín ale to v důsledku nárazu na stěnu nežli samotné cesty. Dole u zadní časti lodi byl tým vědců.

"Doktorko, Doktore. Provedli jsme zběžný průzkum. Loď je ve velmi dobrém stavu. Akorát jsme museli vypnout motory. Po posádce nejsou žádné stopy. Vypadá to jako by se vypařila."
Alice se podívala na plány lodi.

"Půjdu dovnitř. Nemůžu si takový úžasný objev neprohlednout zblízka."

Doktor se nervózně pousmál. "Jistě Madam. Akorát vás musím upozornit na zbitkovou radiaci. Nevíme odkud je je malá nic smrtelného, ale pro jistotu se vezmete Geigera."

Geiger byl zkrácený název Geiger-Mülerova počítače, který s charakteristickým praskáním měřil úroveň radiace.

Na palubu vedl žebřík. Byl tam nepořádek. Kusy ledu rozházené po palubě převážně na straně kde to bylo nakloněné. Loď naštěstí nebyla nakloněna moc. Dalo se po ní chodit bez problémů. Ale malé věci se sesunuly na nakloněný bok.

Alice zamířila k místu kde se na videu objevila záře. Nenašla nic. Tedy na první pohled. Když se podívala blíž uviděla jak je na lodi ožehlé místo přibližně tam kde se objevil první záblesk.

"Něco tu bylo. Dobře připravte se na vyložení nakladu. Veškerý naklad a nakonec i samotná Loď poputuje na Lithium kde bude podrobena zkoumaní." Doktor se na ni nevěřícně podíval.

"Jak máme tu loď dostat z pod ledu?" Alice se usmála a poklepala doktora po zadech.
"Vy si poradíte. Jste přece ten nejlepší."

Doktor si v tu chvíli přál aby byl kdekoliv jinde jen než u Aurory. Ten úkol co teď dostal, byl šílený. Vyzvednout loď s výtlakem 800 tun. A s nákladem o stejné hmotnosti.

*Lithium-Laboratoře omega Podzemní cela Subjektu Zero*

Dívka seděla na posteli. Tak jako celých 80 let od doby co ji objevili. Nebavilo jí to, ale co mohla dělat? Nic. Každý útěk, o který se pokusila, byl zmařen zdejší ochrankou. Ikdyž jich zabije sto nastoupí jich dalších 1000.
Ale Aurora. To je její cesta na svobodu.

Musela se pousmát. Poslat loď která má schopnost ji osvobodit do budoucnosti. Jinak by odplula z ostrova aniž by zanechala stopu. Takhle až ji oběví ji dovezou zpět a začnou zkoumat. A čím blíž bude ona k tomu tím blíž se bude blížit svoboda.

Levé oko pod vlasi ji zasvítilo rudým světlem. Už zase chtěla jít ven. Musela se držet ještě totiž není čas jít. Poté čas bude. At se oběví Aurora a To.

*o dva týdny později laboratoře omega Hangár 3*

Aurora byla podepřena ve zpřímené pozici a kontejnery s nakladem byly naskladany vedle. Nikdo neví co v nich je. Kolem pobíhají vědci a ochranka a zajištují prostor.

Jeden kontejner je ale stranou. Nevipadá nijak zajímavě tedy pro normálního pozorovatele. Všechny ostatní měřicí přístroje se mužou zblažit jen co se ktomu přiblíží.
Elektromagnitické pole se mění co minutu. Visílá to na radiových frekvencích a když mate něco s obrazovkou tak to okamžitě ukazuje tmu.

Alice byla štěstím bez sebe. V ochraném oděvu stala u kontejneru a čekala až ho otevřeou.
Dveře chvili vzdorovali ale pak se se uvolnili a otevřeli. Vevnitř byla jen jedna jediná krabice. Byla to dokonalá dvoumetrová kostka.

Když ji vinesli na světlo a otevřeli z krabice na ně vykoukla kostka. Dokonalá kostka z černého kamene. Bez jediné známky po technickém zpracovaní.

Všechny přístroje se mohli zblažit. Vypadalo to že ta černa krychle je živa. Na dotek byla chladná ale něco uvnitř pulzovalo. Když se ji pokusil někdo zrentgenovat nic neviděl. Ne že by ta kostka stínila. Ale ona tam jakoby vůbec nebyla.

Dva stejné přístroje ukazovaly každý jinou hodnotu ve stejnou dobu. Ta kostka přinesla více otázek než odpovědí.

"Odneste ji do laboratoří a udělejte na ni jakýkoliv test který vás napadne. Měřením tvrdosti počínaje stěry DNA konče. Chci o té Krychli vědět vše a ještě víc. Pokud to jinak nepůjde vystavte ji i Laserové palbě nebo ji utopte ve fuzním reaktoru ale zjistěte mi co dokáže." Alice byla jako na jehlách takový objev je užasný. Ikdyž neví nic cití že ta kostka jim přinese něco nečekaného.

*Stejná doba Vězení*
Zero se probudila a prudce se posadila. Je tady. To přišlo zaní jak předpokládala. Začala se histericky smát. Když tam vtrhli dozorci smála se dál. I když ji píchli sedativa stále se smála. Smála se jako šílená dokud nesula. A i ve spánku se stále vítězně usmívala.

O tomto incidentu byla zpravena Alice skoro okamžitě. Bylo jio to divné ale nasledující udalosti už nebyly v jejím vedení. Nasledující přepis je z počitačových informací které byly odesílany do satelitu umělou inteligencí.Začátek datovaní je 6. Srpen 2033 15:45:19
Čas
Událost: Kostka
Událost: Zero
Stav Ostrova
Svět:
15:45:19
Kostka byla dopravena do laboratoří. Vedoucí výzkumu je Doktor Nataniel Drake.
Po hysterickém záchvatu smíchu je uspaná.
Zařízení pro výrobu léčiv má malý únik chladící kapalinní servisní tým 1 je na místě.
15:47:20
Spuštění první fáze testovaní. Tato skutečnost pokračuje do 19:30:32
Spí
Ostrov je po dobu 4 hodin v provozu na 95% 5% jsou rezervy pro případ nouze
19:30:32
Je vystřelen laserový paprsek Kostka paprsek pohltila bez zjevného poškození. Její energetické hodnoty se mírně zvýšily
Zero se probouzí. Vyslaná jednotka je okamžitě roztrhaná. Spouští se poplach.
Poplach na základně vede k evakuaci personálu. Začínají se tvořit fronty. Tunel mezi Centrálním ostrovem a omegou je odpálen a tak je jediný přístup na ostrov zničen. Doktorka Alice Sipson je na ostrově.
O poplachu je informovaná OSN.
19:35:23
Kostka se zmenšuje. Nakonec je velká jako hrací kostka. Prorazí stěnu a mizí do útrob laboratoře.
Zero devastuje podzemní patra vězení. Personál je za pomoci jejich psionických schopností trhán.
Centrální ostrov. 2000 lidí se přesouvá k evakuačním bodům. Bude trvat minimálně další hodinu než se podaří všem opustit ostrov
19:56:55
Kostka doráží k Zero.
Subjekt Zero bere kostku a dává si jí do těla. Následuje výbuch. Spodní patra jsou zaplavena světlem a cokoliv hořlavého v okruhu 300 metrů je zpopelněno. Většina paprsku jde nahoru a prorazí tunel skrz celou základnu. Většina personálu je mrtvá.
Zbývá evakuovat přibližně 1003 lidí. Záblesk světla vycházejícího z laboratoří omega všechny vyděsí a nasává panika. V davu je ušlapáno 300 lidí.
Záři kterou způsobila Zero je vidět za pomoci satelitů. Mraky nad ostrovem se vypařili. Vesmirná stanice ISS viděla jak se světlo nakonec rozptyluje.
20:25:30
Zero se snaží dostat na povrch. Leze po stěně tunelem který před chvilí vytvořila nikdo ji nebraní.
Evakuace je ve spěchu dokončena. Podle zaznamu a očitých světků se jeden muž vrhá do prázdného vrtulníku a letí směrem k světlu. O doktorce Simpsnové nemáme žádné informace.
OSN připravuje plán který má zabránit jakékoliv hrozbě. Po velmi krátkém jednaní se dohodnou že na Lithium vyšlou menší nukleární hlavici. Bezpečnostní protokol 623 je aktivován v platnost zbývá necelá půlhodina*Ostrov omega*
Alice se dívala jak celá laboratoř hoří. Od strážného dostala pistoli protože když se oběví Zero rozhodně se bude chtít pomstít. Alice moc nevěřila že ji ta pistole proti Zeru nějak pomůže. Najednou se ozval ve visílačce něčí hlas.

"Halo tady zachraný vrtulník Doprdele sliší mě někdo." Stražný vzal visílačku.
"Jo jsme tu. Jsme dva Zbytek je mrtvý. Zasipali nas trosky. Měli sme štěstí, Je tu i ředitelka. Potřebujeme vizvednout jsme na jižní časti ostrova u hangaru 3."

"Rozumím do 10 minut tam budu. Hodlají a nás hodit atomovku tak doufam že uletíme dřív než zemřeme."

Alice si sedlaa v zoufalství začala vzlikat. Všechno je prič. Během pár minut je celá zakladna v troskách. Nemohla si pomoct když se podívala k Omeze uviděla v plamenech stín. Byla to zero.
Šla k nim. Pomalu. Jako by se nic nedělo. Byla nahá. Výbuch ji spalil oblečení. A ona to přežila. Její regenerační schopnosti byly užasné.

Byla krasná. Děsivě krasná a nebezpečná. Trosky rozhrnovala pouhým pohybem ruky. Obrovský jeřáb zkroucený žarem odsunula na bok jako by to bylo smítko prachu. Pomalu se blížila když jí zasipala pala ze samopalu.

"Běžte doktorko. Tady je vislílačka. Hlašte svou polohu tomu vrtulníku" Stražce ji hodil visílačku.
"Běžte ja ji zdržím at vás nedostane." Začal palit na Zero. Doktorka se na nic neohlížela a začala zdrhat k okraji utesu. Křičela do visílačky. Když se otočila uviděla jak Zero právě ržá toho odvážného stražnehho na kusy a pak se vidavá za ní.

Přidala. Běžela o život. Za chvili byla na okraji. A vrtulník nikde. Zero se bližila. Doktorka vlahla pistoli a začala na ni střílet.

Zero schytala ranu a pak další ale vůbec ji to nezastavilo. Šla dal pomalu nebylo kam spěchat.
Najednou se otočila dívala se na druhou stranu. Za doktorkou se ozval vrtulník. Otočila se a nakladové dveře se otevřeli a Alicedo nich skočila. Vrtulník okamžitě nabral rychlost.

*satelit USA*
Satelit zaměřil vrtulník opouštějící nebezpečnou oblast nasledně dívku dívajicí se směrem odkud přiletěla raketa. Nuklearní víbuch který nasledoval zlikvidoval oba ostrovy.
Vrtulník podle všeho výbuchu unikl a v pořadku přistál na letadlové lodi USS Georg Washington.

*TV stanice*
Mladá televizní reportérka si upravila kostým a ještě o kousek rozepla vístřih.
"Včera se ve výzkumném institutu Logos corporation stalka važná nehoda. Na ostrově vybuchl fuzní reaktor podle zprav zemřelo přibližně 500 lidí. Za toto neštěstí ale nenesou zodpovědnost pracovníci Logosu ale nekvalitní součástky."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 19. prosince 2010 v 13:18 | Reagovat

zajímavý, úchvatný, poutavý....a přesto tak zvláštní =) je to úžasné =)
PS: bráško tohle je snad tvoje nejdelší povídka já nevěřííím xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama